Hory


Albrechtice v Jizerských horách

Albrechtice v Jizerských horách

Albrechtice v Jizerských horách se nachází v okrese Jablonec nad Nisou, kraj Liberecký. Ke dni 28. 8. 2006 zde žilo 340 obyvatel. První písemná zmínka o obci Albrechtice v Jizerských… Celý článek »

Lužické hory

Lužické hory

Lužické hory (německy Lausitzer Gebirge) jsou geomorfologický celek a nevelké pohoří na severu Česka, vymezené ve směru od západu Děčínskou vrchovinou a Ještědsko-kozákovským hřbetem na východě. Na jihu ohraničuje Lužické… Celý článek »

Orlické hory

Orlické hory

Orlické hory (polsky Góry Orlickie, německy Adlergebirge) jsou pohoří a geomorfologický celek v severovýchodních Čechách, při hranici s polským Kladskem. Nejvyšší vrchol Velká Deštná, 1115 m n. m. Název pohoří… Celý článek »

Desná v Jizerských horách

Desná v Jizerských horách

Desná v Jizerských horách leží v okrese Jablonec nad Nisou, kraj Liberecký na soutoku Bílé a Černé Desné. Na severu katastru města se nachází vodní nádrž Souš, která je dostupná… Celý článek »

Hory 2011

Hory 2011

Hory 2011 už teď? Tento článek je psán ještě před zimou 2010, ale hned vysvětlím proč. Když jsem se s přáteli rozhodoval, kam letos pojedeme na hory s ubytováním, dostalo… Celý článek »

České hory

České hory

České hory jsou hojně navštěvované nejen místními turisty, ale také návštěvníky zejména z Německa, Polska, Holandska i Rakouska a Ruska. Nejvyšší českou horou je Sněžka (polsky Śnieżka, německy Schneekoppe) se… Celý článek »

Silvestr na horách

Silvestr na horách

Silvestr na horách patří mezi velmi žádané zážitky na ukončení roku a začátek toho nového. Zejména z těchto důvodu je velmi těžké shánět volné místo k ubytování na Silvestr na… Celý článek »

Dovolená na horách

Dovolená na horách

Dovolená na horách je již od září každého roku hojně diskutována téměř ve všech rodinách u nás. Ať už se rozhodnete pro dovolenou na horách v čechách nebo v některé… Celý článek »

Černá hora

Černá hora

Černá hora (německy Schwarzenberg či též Spiegelkoppe, 1299 m) je hora ve východních Krkonoších, nacházející se 3,5 km severozápadně nad lázeňským městečkem Janské Lázně a 5 km jižně od Pece… Celý článek »

Krušné hory

Krušné hory

Krušné hory, dříve též Rudohoří (německy Erzgebirge), jsou geomorfologický celek a pohoří podél česko-německé hranice na severozápadě Čech a jihu Saska. Tvoří souvislé horské pásmo o délce 130 km a… Celý článek »