Neztrácejte čas odklízením sněhu. Pořiďte si sněhovou frézu

Neztrácejte čas odklízením sněhu. Pořiďte si sněhovou frézu

Časy, kdy lopata a hrablo byly jedinými asistenty při úklidu sněhu, jsou pryč. Běžným vybavením většiny rodinných domů se staly moderní stroje na úklid sněhu – sněhové frézy.

Dvoustup. SF-1

Dvoustupňová sněhová fréza se hodí na úklid jakéhokoli typu sněhu ze všech druhů povrchů.


Hlavní výhodou těchto strojů je úspora času, který můžete strávit třeba s rodinou nebo přáteli, a nesrovnatelně menší fyzická námaha. Manipulace se sněhovou frézou je navíc opravdu jednoduchá, takže její ovládání bez problémů zvládnou i ženy.

freza

Některé sněhové frézy jsou vybaveny i světlometem pro pohodlnou práci za šera či za tmy.

Před nákupem stroje na úklid sněhu se zamyslete, zda frézu využijete pro úklid čerstvého nebo udusaného, mokrého či zledovatělého sněhu. Potřebujete-li odklízet jen terasy a krátké chodníčky se zpevněným povrchem pokryté právě napadlým sněhem, zvládne je fréza jednostupňová. Většina z nás však odklízí již udusaný, těžký, mokrý a přemrzlý sníh, navíc z různých druhů nezpevněných povrchů. Na takový sníh už jednostupňová fréza nestačí, bez problémů si s ním však poradí modely z řady dvoustupňových fréz. První stupeň tvoří ocelový šnek vybavený pilovitými zuby, jehož úkolem je sníh odkrojit, rozmělnit a dopravit do ventilátoru. Ten ho následně odhodí ven odhozovým komínem přesně tam, kam potřebujete. Proto mluvíme o tzv. frézách dvoustupňových.

Na trhu najdete i akumulátorové sněhové frézy, jejichž činnost zajišťuje akumulátor, důvod tichého chodu stroje, které se hodí zejména do satelitních městeček, kdy by hluk stroje mohl sousedy obtěžovat. Některé sněhové frézy jsou navíc vybaveny vyhřívanými rukojeťmi, které oceníte při práci v teplotách pod bodem mrazu, i světlometem pro práci večer nebo během brzkého zimního rána.

Sněhové frézy nejsou stroji pouze na jednu sezonu, proto jejich výběru věnujete náležitou pozornost. Při nákupu se zeptejte na vše, na co potřebujete a zajímejte se i o délku záruky. Měla by být přinejmenším 5letá. Prodejní specialista by měl být schopen zodpovědět všechny vaše otázky a se správným výběrem sněhové frézy vám pomoci. Další informace a videoprezentace naleznete zde.

Neztrácejte čas odklízením sněhu. Pořiďte si sněhovou frézu

Sdílejte článek:
Facebook Linkuj.cz Jagg.cz Tweeter! Google Del.icio.us!Dovolená Řecko

Napište vlastní komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*