Nejdelší sjezdovka v ČR

Nejdelší sjezdovka v ČR

Nejdelší sjezdovka v ČR je Ramzová v pohoří Jeseníky. Středisko uspokojí jak začátečníky, tak i velmi zkušené. Ramzová má nejdelší sjezdovku v ČR: ze Šeráku do Ramzové je to skoro 3300 metrů.

Lyžařský areál Ramzová začíná v lokalitě Ramzová, místní části obce Ostružná, pokračuje přes Čerňavu a končí v lokalitě Šeráku. Všechny tyto místní části patří do bývalého okresu Jeseník, kraj Olomoucký, mikroregion Jesenicko.

Přímo dole u lanovky je velká samoobslužná restaurace, půjčovna lyží a snowboardového vybavení, ski servis a ski a snowboardová škola s horskou službou. Večerní lyžování je možné od 18 do 21 hodin u vleku Moby.

Nejdelší sjezdovka v ČR – parametry

  • přepravní kapacita: 3 590 osob za hodinu
  • počet sjezdovek: 7
  • nadmořská výška: 782 – 1 253 m
  • permanentka na lyžování v sezóně: 490 Kč/den/dos­pělého a 350 dítě

V areálu se nachází 4 sedačková lanovka LEITNER AUTOMATIC SA4 Ramzová – Čerňava a 1 sedačková lanovka TRANSPORTA Čerňava – Šerák o celkové délce 3150m. Lanové dráhy jsou v provozu celoročně a jejich přepravní kapacita je 2690 osob za hodinu.

V zimním období jsou pak dále v provozu další 3 vleky o celkové délce 1880m. Přepravní kapacita se tak zvýší na 3590 osob za hodinu.

Po lyžování můžete zkusit snowtubing na gumových člunech nebo zajet do nedalekých Priessnitzových léčebných lázní Jeseník nebo do lázní Karlova Studánka.

Nejdelší sjezdovka v ČR

Sdílejte článek:
Facebook Linkuj.cz Jagg.cz Tweeter! Google Del.icio.us!

Mohlo by Vás také zajímat
Dovolená Řecko

Napište vlastní komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*