Deštné v Orlických horách

Deštné v Orlických horách





destneDeštné v Orlických horách (německy Deschnei im Adlergebirge) se nachází v okrese Rychnov nad Kněžnou, kraj Královéhradecký. Ke dni 28. 8. 2006 zde žilo 625 obyvatel. Průměrná nadmořská výška obce je 650 m n. m. Jedná se o největší turistické středisko Orlických hor. Obec je hojně navštěvována především v zimě, kdy je lyžařům k dispozici zdejší lyžařský areál.

Obec je nejvýznamnějším rekreačním střediskem Orlických hor. Turistům je zde k dispozici velké množství ubytovacích a stravovacích zařízení různých kategorií. V obci funguje letní tábor pro děti Šedý vlk, s výcvikem na koních.

Obec je velmi dobře dopravně dostupná. Vedou sem silnice z Rychnova nad Kněžnou, Dobrušky či Náchoda. Též autobusové spojení je poměrně dobré (Rychnov nad Kněžnou, Náchod, Dobruška, Hradec Králové, Praha). Autobusem lze dojet až na vrchol Šerlichu (v létě velmi oblíbené cyklobusy).

Deštné v Orlických horách

Sdílejte článek:
Facebook Linkuj.cz Jagg.cz Tweeter! Google Del.icio.us!

Mohlo by Vás také zajímat


  • Orlické hory
  • Orlické hory (polsky Góry Orlickie, něme...
  • Lysá hora
  • Lysá hora (1323 m n. m.) je nejvyšší vrc...
  • České hory
  • České hory jsou hojně navštěvované nejen...


Dovolená Řecko

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

2 Responses

  1. Michaela Štěpe1nkove1 napsal:Leni, jednedm sleovn Nc1DHERA !!!!!!!!! nede1vno jsem si koupila panenku ze zahraničed za 14 000Kč a to se vůbec nede1 porovnat. Vaše panenka me1 v sobě duši a le1sku, zatedmco tamta ve mě vyvole1vala blbfd dojem Všude kudy budu chodit budu doporučovat! Super malba, kre1sne1 vfdbavička, ještě lepšed cena, vfdborne9 jedne1ned a mooc super lidičky v tomhle obchůdku !!!! jen tak de1l !!!! Jsem moc vděčne1. Hned co jsem Pepedčka vyndala z krabice, tak mi přirostl k srdedčku a konečně me1m POŘc1DNdd A PRAVdd REBORN !!! patřed Ve1m obrovske9 DcdKY !!! Klobouk dolů Lenko . Nadšene1 Medša s Pepedčkem

    • U wordpressu jsou ty udptay častějšed, ale poměrně bezproble9move9. V podstatě jenom vyměnedm soubory, updatnu databe1zi a zkontroluju pluginy, je to chvilka. S Dokuwiki to bylo horšed. On ten wordpress je na blog přece jen lepšed.Pokud vydržed snedh a zbavedm se chřipky, tak zajedem do Tošovic, je to kousek za Odrama a s malou je to idee1lned. Navedc je to i poměrně bledzko.

Napište vlastní komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*