Desná v Jizerských horách

Desná v Jizerských horách

Desná v Jizerských horách leží v okrese Jablonec nad Nisou, kraj Liberecký na soutoku Bílé a Černé Desné. Na severu katastru města se nachází vodní nádrž Souš, která je dostupná pěšky (turistické značení) i silniční dopravou.

Okolí města Desné umožňuje prakticky celoroční sportovní vyžití. V zimní sezóně zde máte možnost sjezdového lyžování na některém z následujících vleků. Přímo v centru se nachází lyžařský vlek Parlament, který je osvětlen i v noci tak, jako druhý lyžařský vlek Černá Říčka.

V okolí Desné je také samozřejmě možnost běžeckého lyžování, nachází se zde Jizerská magistrála spolu s více než 50 km běžeckých stop. V létě není nad příjemné projetí na horském kole v krásné přírodě Jizerských hor.

Desná v Jizerských horách nabízí mnoho zajímavých míst vhodných pro celodenní výlet. Je to způsobeno bohatou historickou minulostí Desné a celého širokého okolí. Některé z historických památek či zajímavostí se dochovaly až do dnešní doby a staly se vyhledávanými cíli. Desná leží v příhraniční oblasti s Polskou republikou a i tam se najdou mnohé turistické cíle. Bezpočet krásných pohledů a zážitků do nitra Jizerských hor vám nabídnou rozhledny. Ty nejblíže Desné jsou: Smrk, Štěpánka a tanvaldský Špičák. Nad městem Smržovka leží rozhledna s názvem Černá Studnice a dále směrem na Jablonec nad Nisou je to trojice rozhleden Bramberk, Královka a Slovanka. Mezi další zajímavosti vhodné ke shlédnutí patří ozubnicová trať mezi Tanvaldem a Harrachovem. V minulosti byly “zuby” mezi kolejemi využívány parními lokomotivami vozícími, ať písek do skláren nebo dřevo na pily. V současné době mají tyto “zuby” pouze okrasný charakter. Mezi místa, která bych vám doporučil patří i zbytek protržené přehrady na Bílé Desné, která se protrhla v roce 1916.

Desná v Jizerských horách

Sdílejte článek:
Facebook Linkuj.cz Jagg.cz Tweeter! Google Del.icio.us!

Mohlo by Vás také zajímat
Dovolená Řecko

Napište vlastní komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*